Uutiset ja Tapahtumat

16.5.2022Poikien mestaruus Tampereen PyrinnölleLue lisää »14.5.2022Natrille luovutettiin erotuomarien kirtopalkintoLue lisää »12.5.2022Nico Rönnberg kaatoi DickeninLue lisää »10.5.2022Honka vei mestaruustaiston kolmanteen otteluunLue lisää »4.5.2022Tehoduon viimeinen hyökkäysLue lisää »

Puheenjohtajat


Pyttykerhon ensimmäisenä puheenjohtajana ja kunniapuheenjohtajana toimi Uuno Montonen noin viisi vuotta 1948 - 1953.

Hänen jälkeensä Väinö Koivula (1954 - 1955), Eino Raune (1956 - 1957), Kusti A Vuori (1957 - 1968), Heimo Lepistö (1968 - 1975), Aimo Arkemo (1975 - 1977), Olli Suontausta (1977 - 1985), Viljo Hirvonen (1986 - 1996), Seppo Soini (1996 - 2012), Pekka Honkanen (2012 - 2013), Pekka Ropponen 2013 - 2018 ja Juha Ruippo 2019 - .

Kerhon pitkäaikaisin sihteeri on ollut Jukka-Petteri Lepistö (20 vuotta, vuosina 1969 - 1989).